MDK Yöntemi nedir?

MDK Yöntemi

Basur tedavisinin kesin çözümü olarak bilinen MDK yöntemi ile basur tedavisi lokal anestezi, sedasyon veya spinal anestezi kullanılarak basurlu bölgenin radyo frekans ve lazer uygulayarak iyileştirilmesidir. Operasyon sırasında hasta hiçbir ağrı, sızı ya da kana durumu ile karşılaşmazken işlem bir ameliyattan çok tedavi olarak nitelendirilmektedir. İşlem sırasında hastada hiçbir kesi yapılmamasından dolayı MDK yöntemi ile basur tedavisi ameliyatsız basur tedavisi olarak adlandırılmaktadır.

Basurda hangi türler görünebilir

  • Derece I: Sarkmayan görünür basur
  • Derece II: Sarkan ancak kendiliğinden düşen basur
  • Derece III:  Sarkan ve manuel redüksiyon gerektiren basur
  • Derece IV: İndirgenemeyen basur

Garanti EDİYORUZ

Diğer cerrahi basur tedavilerinin yanı sıra hastalarda en kalıcı sonucu veren MDK yöntemi, yaklaşık 15 dakikalık bir işlem süresinin ardından %100 başarı ve kesin sonuca ulaşmaktadır. Oldukça rahat ve konforlu olan lazerle basur tedavisi, genel anlamda basur memelerinin söndürülmesini içermektedir.

İşlem sırasında basurlu bölgeye 90 dereceye kadar ısı aktarabilen yüksek teknolojili lazer ışınları dokundurulur. Böylece basurlu bölgede denatürasyon meydana getirilir. İşlem sonrası hasta aynı gün içerisinde taburcu olabilir ve günlük hayatına kolayca dönebilir.

Yaşam Kaliteniz DÜŞMESİN

Basur, yaşam kalitesini düşüren, kişiye günlük hayatında gerçekleştireceği birçok eylemde rahatsızlık hissi uyandıran bir sağlık sorunudur.

İyi haber ise günümüzde geleneksel ameliyat yöntemlerinin yanı sıra yüksek teknolojili cihazlar kullanılarak ağrısız ve sızısız kolayca tedavi edilebilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Hakkımızda

medicare-logo-white

MDK Clinic Bünyesinde Faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız. Ameliyatsız hemoroid tedavisi, Kıl Dönmesi Tedavisi, Basur Tedavisi, Siğil ve Ben Tedavileri, Mide Botoksu Hizmetlerimiz Garanti Altındadır

Copyright by A.Works 2021. All rights reserved.

Hemen Ara
Whatsapp İletişim