Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt

Genel Cerrahi Uzmanı

Özgeçmiş

Kilis doğumlu olan Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt, ilk ve orta öğrenimini burada tamamlamıştır. Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt ihtisasını Taksim İlk Yardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Dalında yapmıştır.

2001 yılında Sivas Numune Hastanesinde mecburi hizmetini Genel Cerrahi Uzmanı olarak yapan Dr. Kurt, 2002 yılında Beykoz Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başlamış ve bu sebeple İstanbul’a kesin dönüş yapmıştır.

Belirli bir süre farklı devlet ve eğitim araştırma hastanelerinde görev yaptıktan sonra özel sektörde çalışmaya başlayan Dr. Kurt şu an İstanbul’da yer alan kendi kliniğinde hasta kabulüne devam etmektedir.

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi tarafından verilen Cerrahi Endoskopi bölümü Endoskopik çalışma sertifikası sahip olan Dr. Kurt, 2005 yılından bu yana Kolonoskopi ve Gastroskopi yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi C servisinde Meme Kanseri ve tedavisi alanında çalışmalar gerçekleştiren Dr. Kurt, lokal anestezi altında Lazer ve Rafeelo yöntemlerini kullanmıştır. Sonrasında ise kendi geliştirmiş olduğu MDK yöntemi ile hemoroid tedavisi yapmaktadır. 

Bu yöntem ile ameliyatsız, narkozsuz ve 15 dakika sürecek kısa bir işlem ile pek çok hemoroid hastasının sağlığına kavuşmasına yardımcı olan Dr. Kurt, Obezite Cerrahisi, Metabolik Cerrahi, Anal Fissür, Anal Fistül, Guatr, Kolon Kanseri, Meme Hastalıkları, Safra Kesesi, Fıtık Cerrahisi alanlarında hizmet vermektedir. Tüm bu alanların yanında Medikal Estetik alanında da kendini geliştiren Dr. Kurt, Botoks, Dolgu, PRP, İp Askı, Mezoterapi, Varis Tedavisi ve Ben & Siğil tedavileri alanlarında da hizmet vermektedir.

İlgi Alanları​

İletişim Formu